Wind power PM-2000WT
Mã sản phẩm PM-2000WT
Liên hệ
Số lượng
Thông tin tóm tắt sản phẩm
Hỗ trợ mua hàng
Description:
Vertical Axis
Specifications:
Model
PM-2000WT
Rotor Specification
Rate Wind Output
2000W
Rated Wind Speed
11 m/s
Max. Power
3000W
Cut-in Wind Speed
2.0 m/s
Cut-off Wind Speed
15 m/s
Survival Wind Speed
60 m/s
Rotor Diameter
3 m
Blade Height (without Tower)
4 m
Tip Speed Ratio
2.3
Blade Number
5
Gearbox Type
No Gearbox
Brake System
Air Brake/Over Speed short circuit
Weight (Blade + Generator)
450 kg
Generator Specification
Generator Type
Outer-rotor Generator
Power Conversion
AC-DC 24V Battery