Solar Grid Tie Inverter PM-5000GT
Mã sản phẩm PM-5000GT
Liên hệ
Số lượng
Thông tin tóm tắt sản phẩm
Hỗ trợ mua hàng
Description:
Specifications:
Model Item
PM-5000GT
Inverter
Technology
Conversion Mode
Sine-wave, Current source, High frequency PWM
Isolation Method
Transformer-less Design *
DC Input Data
Nominal DC Voltage
360 VDC
Max. DC input Voltage
500 VDC
Working range
120VDC~500VDC **
Max DC input current
(Each MPPT Tracker)
17.65 Amp
MPPT Range
150 VDC ~ 450 VDC
MPPT Tracker
2
AC Output Data
Nominal AC Power
5000
Max. AC Power
5300
Nominal AC Voltage
AC 230V
Output Connect Method
1-Phase / 2-Wires(L, N, G) or 1-Phase / 3-Wires(L1, L2, G)
AC Voltage Rang
184~264.5Vac(Base on 230 Vac)
Nominal AC Current
21.7Amp
Frequency
50/60Hz Auto-Selection (47.5 ~ 50.2 Hz or 59.3 ~ 60.5 Hz)
Power Factor
>0.99 with nominal AC current
Current Distortion
Total Harmonic current : Less than 5%
Single Harmonic current : Less than 3%
Efficiency Data
Max. efficiency
>96%
Euro efficiency
>94%
CEC efficiency
>94%
Environmental
Operating Temperature
-25 °C ~ + 50 °C
-13 °F ~ 122 °F
Humidity
0 to 90%(Without condensation)