Solar Grid Tie Inverter PM-10000GT
Mã sản phẩm PM-10000GT
Liên hệ
Số lượng
Thông tin tóm tắt sản phẩm
Hỗ trợ mua hàng
Description:
Specifications:
Model Item
PM-10000GT
Inverter
Technology
Conversion Mode
Sine-wave, Current source, High frequency PWM
Isolation Method
Transformer-less Design *
DC Input Data
Nominal DC Voltage
740 VDC
Max. DC input Voltage
1000 VDC
Working range
300VDC~1000VDC **
Max DC input current (Each MPPT Tracker)
28.6 Amp
MPPT Range
370 VDC ~ 850 VDC
MPPT Tracker
2
AC Output Data
Nominal AC Power
10000W
Max. AC Power
11000VA
Nominal AC Voltage
AC 230V x 3
Output Connect Method
3-Phase / 4-Wires (L1, L2, L3, N, PE)
AC Voltage Rang
184~264.5Vac(Base on 230 Vac)
Nominal AC Current
43.47Amp
Frequency
50/60Hz Auto-Selection (47.5 ~ 51.5 Hz or 59.3 ~ 60.5 Hz)
Power Factor
COS PHI 0.8-1.0
Current Distortion
Total Harmonic current : Less than 5%
Single Harmonic current : Less than 3%
Efficiency Data
Max. efficiency
>97.5%
Euro efficiency
>97.0%
CEC efficiency
>97.0%
Environmental
Operating Temperature
-20 °C ~ + 60 °C
-4 °F ~ 139 °F
Humidity
0 to 100%(Without condensation)