Solar / Wind Inverter PM-5000SW
Mã sản phẩm PM-5000SW
Liên hệ
Số lượng
Thông tin tóm tắt sản phẩm
Hỗ trợ mua hàng
Description:
Solar / Wind Inverter with LCD Display~
PURE SINE WAVE Inverter with DC battery charger, Solar charge controller and Wind charge controller
Connect directly with Wind / Solar system
Natural Power System, Energy recycle for wind / solar, Future trend
Specifications:
Model No.
PM-5000SW
Output Power Continuous
5000W
1. Connection 1 - WT generator input
Input voltage range (3 phases input)
115V to 280VAC
Input voltage frequency
0 to 60 Hz
Maximum input current (continuous)
w/limitation
Maximum input power (continuous)
w/limitation W
2. OR
DC Input (solar pannel)
160V~400Vdc
AC Input
Auto by pass
By pass
Yes
Connection battery bank
Yes
Nominal battery voltage
192Vdc
Battery voltage range
160 to 215 Vdc
Maximum charging power (continuous)
1075w
Maximum charging current (continuous)
5 Amp @ 215Vdc
3. Connection 3 - grid connect
Output type
AC single phase
Output voltage (master mode)
230V +/-1%
Output frequency (master mode)
50 or 60hz +/-0.2%
Total harmonic distortion
< 3%
Maximum output power (continuous)
6.25 KVA
Maximum output power 20s
7.2 KVA
Maximum output current (continuous)
22 A